RAČÍ SBLIŽOVÁNÍ – 20. MĚSÍC

Letí to letí a my jsme se ocitli již v kulatém, dvacátém měsíci společného soužití mezi panem Ráčkem a snoubenkou Ráčkovou. Tento měsíc bude hlavně ve znamení svatby. Přesto přelom května a června byl celkem náročnou zkouškou. Asi se ptáte jakou, když Ráčkovi již několikrát absolvovali třeba dvě tři noci bez sebe, kdy pan Ráček plnil pracovní povinnosti na služebních cestách. Tentokrát se naši sledovaní ovšem ocitli ve vlastně podobné situaci, ale přesto o něco náročnější a přesto jiné. Nastala totiž situace, kdy oba spali doma, přesto se od pondělního rána do čtvrtečního večera neviděli. Jak tato situace mohla nastat? Jednoduše kombinací směn pana Ráčka a snoubenky Ráčkové, kdy pan Ráček od pondělí absolvoval tři noční a snoubenka Ráčková zrovna jezdila na odpolední až celodenní. Takže to vypadalo tak, že pan Ráček odešel do práce a snoubenka Ráčková přišla za další dvě hodiny domů a ráno naopak.

No někdo si může říci, že vlastně co je za problém či proč to tu Ráčkovi popisují. Ovšem bylo to zvláštní a tak nastala situace, kdy si oba chtěli toto střídavé, neviditelné soužití, kdy jediný kontakt byl na dálku skrze esemesky a telefonáty, nějak zpestřit a dodat tomu jakýsi šmrnc. A jelikož jsou Ráčkovi vynalézaví a díky jejich věku ještě pamatují věci jako je tužka a papír, tak si to zpestřili za pomoci prostředníka. Ono vlastně nejde o nějakou novinku, čas od času toho již využili, ale tentokrát to bylo trošku jiné. Oním prostředníkem se kdysi stal takový malý chlupáč, kterého donesl o prvních společných Vánocích malý Ježíšek snoubence Ráčkové. S ním oba usínají, když není drahá druhá polovička doma, aby nebylo v té velké posteli takové smutno.

A tak se vždy pan Ráček i snoubenka Ráčková těší na to, jaký pěkný ručně psaný vzkaz pro ně Méďa Béďa hlídá. Tentokrát dopadl stesk i na pana Ráčka a tak se chopil tužky, vzal papír, sedl si ke svému pracovnímu stolu a začal psát. Asi z něj nebude někdo jako byl Shakespear nebo Mácha, přesto se výsledek lehce rýmoval a dokázal vykouzlit obrovský úsměv u snoubenky Ráčkové, kterou to zahřálo u srdíčka natolik, že překonala únavu z práce a kromě salátu na večeři pro oba se vrhla i na pečení. A dokonce pečení v utajení, kdy na sobě nedala během volání vůbec nic znát a na pana Ráčka tak čekal ráno pekáč se sladkým překvapením. Zkrátka poslední 4 dny jsou plné překvapení, dojímání se, radosti, lásky a souznění. A to vše přesto, že se Ráčkovi uvidí až za dvě hodiny. To teprve asi bude výbuch emocí.

Na fotkách můžete vidět nějaké úryvky, copak si Ráčkovi zanechávají za vzkazy. Ona básnička od pana Ráčka zůstane prozatím utajena před vašimi zraky. Možná, kdybyste hodně prosili a podařilo se vám přemluvit snoubenku Ráčkovou, tak by se možná s vámi podělila, ale to záleží 😉

PS: A teď se pochlubte, jestli používáte starý osvědčený papír a tužku a nebo děláte jiné věci, jako zpestření při nějakém podobném odloučení?

#račísbližování | #love | Kateřina Němcová | Zdeněk Klíma