49. Rallye Český Krumlov

Po závodě veteránů a návštěvě zoologické zahrady jsme se ve druhé polovině května ocitli u tratí rychlostních zkoušek již 49. Rallye Český Krumlov. Počasí nám přálo a vyšlo úplně perfektně a noční bouřky a déšť připravili závodníkům těžkou hlavu ve volbě pneumatik na sobotní ranní sekci. Upřímně mě těší, že jsem mohl být opět součástí této rally a díky patří pořadatelům, především Pavlovi Kacerovskému, za důvěru a možnost fotit s vestou tento pro mě domácí podnik a udělat pěknou galerii a také zdokumentovat potřebné věci pro sponzory, například vozy předjezdců a závěrečnou technickou kontrolu pro CB auto. V pátek jsme se museli obejít bez snoubenky Ráčkové, protože měla důležité zařizování před naší svatbou. Jako poslední roky jsme své působení začali na výstavišti, kde jsme stihli závěr shakedownu, exhibiční jízdy posádek, kdy překvapením byla Lancia Stratos v rukou Martiny Jerhotové-Daňhelové. Následoval průzkum servisního zázemí a čekání na start Rallye Legend Show a ostrý start hlavního závodu. Po prvních vozech mistrovství republiky následoval přejezd na klasickou rychlostní zkoušku, kterou byla v pořadí třetí erzeta, kultovní Ján. Konkrétně se jednalo o přejezd hlavní silnice mezi Pořešínem a Besednicemi. Zde jsme již vydrželi na celé startovní pole a následoval přesun domů a úprava prvních fotek. Druhý den jsme se již v plné sestavě vydali na náročnou RZ Rožmberk na těžké ostré odbočení na bordelu v lese krátce po startu. Již od začátku se odehrával velmi těsný a vyrovnaný souboj mezi Honzou Kopeckým a Václavem Pechem, kteří si nedarovali mezi sebou ani metr trati a prakticky až do cíle jeli v nule, kdy rozhodovali ty nejmenší detaily a drobnosti. Po Rožmberku následoval přesun do krásného Soběnova, kde je na velmi malém kousku hned několik míst ke sledování soubojů mezi závodníky. K vidění zde byla předstartovní příprava, vlastní start do erzety, průjezd zemědělského areálu na nezpevněném povrchu a průjezd návsí, který byl pěkně namotaný kolem domů. Díky tomu si myslím, že se galerie povedla velmi pestrá a rozmanitá a mnoho povedených fotek se do výběru nevešlo, přesto nemusí zůstat jen na disku. Po RZ Kohout jsme se již přesunuli do Jelení zahrady, kde jsem vrátil vestu a následně jsme se vydali čekat na příjezd vybraných jezdců na závěrečnou technickou kontrolu do CB auto v Domoradicích. I to byl pro mě pěkný zážitek a novinka, kdy tato technická kontrola není veřejná. A pak již následoval přesun domů a počátek úprav pořízených fotek. A jak je již klasickým zvykem, tak se o své dojmy a zážitky s vámi podělí i slečna Ráčková.

Katka: „Povím vám, že jsem zvědavá, jestli ten Krumlov někdy zažiju celý… Na podzim jsem prochladla na českobudějovickém výstavišti, takže sobotní program jsem musela vzdát a ležet v posteli, letos jsem musela kvůli předsvatebním přípravám oželet páteční program a přidala jsem se k našemu duu fotografů až v sobotu. Tak snad na přesrok to klapne a pojedu oba dny… Letos se mi dostalo té výsady a i když byl můj milý opět za žluťáka, tak mi i přesto půjčil k mé velké radosti část své techniky, takže jsem se i já mohla pokusit zvěčnit závodníky na křivolakých lesních cestičkách kolem Rožmberka či při průjezdu Soběnovem. A povím vám, že zachytit Honzu Kopeckého, Václava Pecha a ostatní tak, aby z toho nebyla jen rozmazaná barevná čmouha a ještě najít místečko, které není tak vyhledávané fotogravy, je fakt těžké. Ale důvěra, kterou ve mě vložil můj milý na takovéto velké akci, mi byla velkou motivací, takže jsem se tentokrát snažila měnit i nastavení foťáku, ISO a podobné kravinky, jen aby z toho vzniklo něco použitelného. Jak to celé dopadlo, posuďte sami. Schválně, jestli poznáte, co jsme kdo fotil? Byl to opět další krásný společný zážitek za burácení motorů a nasávání vůně benzínu a už se moc těším na Pačejov.“

Tak to vše byla Rallye Český Krumlov, náš vlastně domácí podnik Mistrovství České republiky v rally, která jako vždy nezklamala. Byla náročná, zajímavá, plná zvratů, krizovek, pěkných zážitků a v neposlední řadě i pěkných fotek, na které se podívejte v galerii a přejeme příjemnou podívanou a budeme rádi i za nějaké komentáře.

#RallyeČeskýKrumlov | #canon | #canoncz | #rally | #rallye | uamk | ČK motorsport | Jižní Čechy | #CBAuto

Petr Zedník – Olga Zedníková, Ford Fiesta Rally2, RZ Rožmberk
Václav Pech jun. – Petr Uhel, Ford Focus RS WRC ’06, RZ Ján
Jan Kopecký – Jan Hloušek, Škoda Fabia Rally2 evo, RZ Rožmberk
Martin Vlček – Alexandra Skripová, Hyundai i20 N Rally2, RZ Kohout

Více fotografií v galerii: 49. Rallye Český Krumlov