10. RC Rally Světlá

Tak i pro mě včera začala sezona RC rally. Odehrálo se to na dopravním hřišti ve Světlé nad Sázavou, kde se jel společný závod RC Rally Tábor a MČR RC Rally. Na startu se objevilo přesně 70 jezdců, takže o konkurenci nebylo nouze. Každý si našel svého soupeře a souboje probíhali i v desetinách sekund. Hned na první RZ se ukázalo, že pneumatiky, které se mi zamlouvaly nejsou až tak dobré a jsou cca o 10s pomalejší než, již nedostupné, ARP blocky. Na další RZ jsem nasadil skoro sjeté blocky a časy začaly být pro mě zajímavější a já se posouval dopředu. Nakonec to pro mě skončilo překvapivě dobře. V celkovém pořadí jsem obsadil 14. místo, v rámci táborského šampionátu jsem dojel 4., společně s týmovým kolegou Ivanem Smítkou jsem vyhráli kategorii týmů v rámci tábora. Také v rámci tábora se mi poprvé podařilo vyhrát jednu dílčí RZ. Celý závod nelze brát snad ani jinak než pozitivně. Počasí tentokrát zazlobilo až při samotném vyhlášení výsledků, kdy začalo pršet, ale nic to nemění na tom, že to byl velmi vyrovnaný a napínavý závod až do samotného konce.

Více fotografií v galerii: 10. RC Rally Světlá